Pokrzywa to ziele, którego walory lecznicze i prozdrowotne znały już nasze babcie i prababcie. Może być dodawana do potraw, na przykład do jajecznicy, zup, sałatek, ceniony jest sok z pokrzywy, królowa łąk chętnie wykorzystywana jest też w produkcji kosmetyków. Szampon z wyciągiem z pokrzywy pomaga w pielęgnacji włosów, które się przetłuszczają, płukanki pokrzywowe pomagają również w leczeniu łupieżu. Ta parząca roślina zawiera wiele cennych składników odżywczych, które warto przetestować na własnej skórze. Jest między innymi bogatym źródłem żelaza, witaminy C, kwasu foliowego, miedzi i witaminy K, pomaga w walce ze stresem, osłabieniem i przemęczeniem.
Jak pokrzywa wpływa na kondycję włosów i skóry głowy?
Cenna jest wiedza dotycząca leczniczego działania roślin. Pokrzywa pomaga pozbyć się patogenów, oczyszcza organizm z toksyn, przy stosowaniu preparatów i płukanek zawierających wyciąg z pokrzywy warto pamiętać o masażu głowy. Preparat z pokrzywą wpływa na dobre krążenie krwi, działa leczniczo nie tylko na włosy, odżywiając skórę głowy , odpowiednio ją nawilżając i zmniejszając jej napięcie, przywraca zdrowie. Przy systematycznym stosowaniu szamponów i płukanek z pokrzywy można liczyć na odniesienie zwycięstwa w walce z łupieżem i łojotokiem. Włosy stają się błyszczące, miękkie i puszyste. Wysoka zawartość witamin i soli mineralnych, które znajdziemy w tym pospolitym chwaście pozwala odzyskać włosom ich witalność i blask. Na rynku kosmetycznym znaleźć można wiele produktów, które zawierają wyciąg z pokrzywy. Na szczególną uwagę zasługują kosmetyki, które bazują na roślinach pochodzących z rejonów wolnych od zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Płukankę z pokrzywy można przygotować samemu znajdując odpowiednie informacje w Internecie, dotyczące sposobów jej przygotowania. Pokrzywy można zbierać jak grzyby, jeśli jest po temu okazja i w maju lub czerwcu wybrać się w tereny oddalone od wielkomiejskich aglomeracji na łono natury. Zielarze zbieraja młode rośliny, suszą je i zamrażają wykorzystując ich właściwości w codziennej diecie i pielęgnacji. Wypróbuj suchy szampon z pokrzywy ze strony klorane.com.
Jak działa suchy szampon z pokrzywy?
Interwencyjnie. Chętnie skorzystają z niego osoby, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami i są na przykład w podróży. Chcąc poprawić wygląd fryzury wystarczy na wyszczotkowane starannie włosy, bez użycia wody, rozpylić preparat z odległości około 20 cm. Potraktowane w ten sposób włosy po upływie około dwóch minut należy starannie rozczesać. Użyty w szamponie ekstrakt z pokrzywy reguluje aktywność gruczołów łojowych, towarzyszący mu sok z aloesu nawilża i regeneruje włosy, skrobia kukurydziana pochłania nadmiar sebum, co w efekcie sprawia, że włosy wyglądają o wiele lepiej. Jeśli zależy komuś na tym, by znaleźć skuteczny sposób na to, by przetłuszczającym sie włosom zapewnić dobry wygląd bez konieczności codziennego ich mycia, mogą skorzystać z takiej alternatywy. Trzeba pamiętać i przypominać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Suchy szampon z pokrzywy należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od źródeł ciepła, należy go chronić przed światłem słonecznym i nie wystawiać na działanie temperatury, która może przekroczyć 50 stopni Celsjusza. Przy użyciu szamponu trzeba uważać, by preparat nie dostał się do oczu. Pojemnika nie można przekłuwać ani spalać nawet po zużyciu. Suchy szampon, co oczywiste, nie zastąpi tradycyjnego kosmetyku, którego używa się podczas kąpieli, ale może się przydać w sytuacjach kryzysowych, kiedy dostęp do wody jest ograniczony.
Najnowsze komentarze